Program scurt

Program lung + afterschool + efectuarea temelor

intre 8.00-19.00

• Curs de muzica
  • Program recreativ sau activitati in aer liber pana la preluarea copilului la ora 13.00

TAXA: 1000 RON/ luna

• Curs de limba germana
  • Masa de pranz
  • Program de odihna/ activitati de relaxare
  • Gustarea de dupa amiaza

TAXA: 1500 RON/ luna

• Curs de muzica
  • Masa de pranz
  • Program de odihna/ activitati de relaxare
  • Gustarea de dupa amiaza

TAXA: 1700 RON/ luna

Scoala Primara "Paradisul Copiilor" va înfiinta clasa I din anul scolar 2017-2018. Inscrierea copiilor se va face conform legislatiei in vigoare.

In anul scolar 2017-2018 Scoala Primara "Paradisul Copiilor" va funcţiona cu o clasa pregatitoare cu un numar de 12 copii. Inscrierea copiilor in clasa pregatitoare se va face conform legislatiei in vigoare.

Copiii pot opta pentru program scurt sau lung, acestea derulându-se cu opţiuni de masă, odihnă sau supraveghere prelungită pana la ora 19.00. Copiii care optează pentru program prelungit beneficiază de activităţile specifice de dezvoltare a aptitudinilor individuale – cluburi.

Activităţile curriculare, extracurriculare sunt centrate în egală măsură pe formarea capacităţilor intelectuale de bază, a atitudinilor şi comportamentelor dezirabile la scolarilor, calitatea acestor performanţe asigurându-se prin utilizarea preponderentă a metodelor interactive, participative precum şi prin raportarea problematicii la experienţele copiilor.

Evaluarea elevului: Evaluarea activitatii scolare a elevilor se face printr-o serie de metode si cu ajutorul unor instrumente variate (portofolii si proiecte), inclusiv calificativele, astfel incat ea sa reflecte intr-adevar capacitatile si inclinatiile fiecarui elev. La inceputul anului scolar fiecare elev va participa la testarile initiale organizate de scoala.